Acil Çıkış Kapısı
Çelik, kanatlardan üretilen, tek yada çift kanatlı olabilen, 30 – 60 – 120 dakika yangına dayanıklı kapılardır. Çok zengin aksesuvar ve uygulama detayı vardır ve uluslararası yönetmeliklere uygun sertifikalara sahiptir. Tüm yangın kapılarında kasa ile kanat arasında yangın sırasında şişerek duman sızdırmazlığını sağlayan özel yanmaz contalar vardır. Kapı kanadı içinde özel yangın dayanımlı malzeme kullanılmıştır. Özellikle çelik yangına dayanıklı kapılarda kullanılan menteşelerden birisi yaylı diğeri dikey dengeleme sağlayan bilyeli yapılardır. Bu kapılar yangın sırasında sertifikasında belirtilen süre kadar ısı, alev ve duman sızdırmazlığına sahiptir. Kapı yüzeyi istenilen ral rengi veya ihtiyaca göre ahşap kaplama olabilir. Oteller için özel olarak üretilen, ahşap yangına dayanıklı ve akustik izolasyonlu kapılara ait opsiyonlar bulunmaktadır.

Sarmal Yangın Kapısı
Bs476 uygun olarak test edilmiştir. Yangın değerlendirmesi BRE tarafından, Teknik Merkezi`nde (Test Raporu No TE85423) ve 9000mm genişliğinde ve 7000mm yüksek maksimum boyuta 4 saat ½ saat olarak değerlendirilmiştir. Sarmal olarak sarılı duran özel kapı yangın anında oda sıcaklığının 65` geçtiği durumlarda,otomatik olarak kapanarak yangın çıkmış bölgeyi izoleli duruma getirir.

Yana Kayar Yangın Kapısı
80 mm kalınlığında modüler panellerden oluşan yana kayar yangın kesici kapılar, 2 saate kadar yangın dayanımını sağlar. Standart pastel turkuvaz yeşil olan dış yüzey rengi, istenen başka bir ral rengi olabilir. Uygulama sahasına göre tek veya çift yana kayabilen kapı kanatları, yukarıdan askılı ray sistemi ile çalışır, zeminde ray yoktur. Manuel açılıp kapatılabilen ve kilitlenebilen yana kayar yangın kapıları, standart termal sigortanın yangın anında eriyip kapının otomatik kapanması mantığı ile çalışmaktadır.